مرکز مشاوره آویژه مرکز مشاوره آویژه .

مرکز مشاوره آویژه

دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور و اطلاع یافتن از آن یکی از موضوعاتی است که مورد توجه داوطلبان بسیاری قرار دارد. از آنجایی که دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که دانشجویان از مزیت هایی برخوردار هستند لذا داوطلبان و علاقه مندان خاص خود را دارد. اگر این سوال برای شما مطرح شده است که این دانشگاه چه مزیت هایی دارد باید گفت که این دانشگاه سعی دارد تحصیل را برای همگان امکان پذیر کند. به همین دلیل سیستم تحصیل از راه دور را اجرایی میکند به این معنی که حضور در کلاس های درس این دانشگاه اجباری نیست. همچنین میزان شهریه ی پایین تر این دانشگاه نسبت به سایر مراکز آموزش عالی باعث افزایش محبوبیت آن شده است. لازم به تذکر است که دانشگاه پیام نور در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو میپذیرد. اما داوطلبان تمام مقاطع با سوالات زیادی مواجه هستند.
لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور
در اینجا سعی میکنیم به طرح و بررسی برخی از این سوالات بپردازیم. اولین موضوع مربوط به لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور است. به طور کلی دانشگاه پیام نور برای همه ی گروه های آزمایشی در مقطع دکتری پذیرش دانشجو دارد. این گروه ها به شرح زیر است:
گروه آزمایشی علوم انسانی
گروه آزمایشی علوم پایه
گروه آزمایشی فنی و مهندسی
گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی
گروه آزمایشی زبان
گروه آزمایشی دامپزشکی
گروه آزمایشی هنر
در ادامه سعی میکنیم لیست رشته های مربوط به هر کدام از این گروه ها را در مقطع دکتری پیام نور مورد بررسی قرار دهیم. علاوه بر این شما داوطلبان عزیز میتوانید با استفاده از مشاوره تحصیلی به شکل حضوری و یا مشاوره تلفنی تحصیلی بسیاری از ابهامات خود را درباره این لیست و یا موضوعات دیگر مربوط به رشته های دکتری پیام نور برطرف کنید.
بیشتر بخوانید: رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند
لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور
لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور از مواردی است برای داوطلبان سوال برانگیز است. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور در مقطع دکتری به دو شکل با آزمون و یا بدون آزمون دانشجو میپذیرد. لازمه ی قبولی در رشته های با آزمون همانطور که از نامشان پیداست شرکت در کنکور دکتری میباشد؛ در اینجا ما به بررسی رشته های با آزمون این دانشگاه برای هر یک از گروه های آزمایشی میپردازیم. در گروه علوم انسانی رشته هایی همچون زبان و ادبیات فارسی، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، علوم اقتصادی، مدیریت ورزشی، تاریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی و… در این لیست قرار دارند. رشته های دکتری پیام نور گروه علوم پایه شامل، شیمی ، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، زیست شناسی گیاهی سلولی و تکوینی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک و… میباشد.
لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی
لیست رشته های با آزمون دکتری دانشگاه پیام نور برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی شامل مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و متالوژی، مهندسی شیمی و… است. در گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی رشته هایی همچون: اقتصاد کشاورزی، سیاست و توسعه کشاورزی و… قرار دارند. رشته هایی که در لیست گروه آزمایشی زبان های خارجه قرار دارد شامل زبان شناسی همگانی، زبان و ادبیات انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی و… میباشد. نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کنیم این است که هر دانشگاهی تنها تعدادی از این رشته ها را ارائه میدهد که معمولا ظرفیت پذیرش در آن ها نیز پایین است. همچنین در هر سال ممکن است تعدادی از این رشته ها خذف شوند یا رشته های دیگری به این لیست اضافه شود. گاهی نیز برخی واحد های پیام نور در هیچ یک از رشته های تحصیلی مقطع دکتری دانشجو نمیگیرند.
بیشتر بخوانید: میزان شهریه پیام نور چگونه است
لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور
لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور نیز از دیگر مواردی است که مورد توجه داوطلبان قرار دارد. قبل از هر چیز باید بگوییم که دانشگاه پیام نور برای تکمیل ظرفیت برخی از رشته های مقطع دکتری از بین علاقه مندان، به شکل بدون کنکور دانشجو میگیرد، در این حالت تنها آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر برگزار میشود که داوطلبان باید نمره ی قبولی را در این آزمون کسب کنند. اما لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور کدام است؟
رشته هایی همچون جغرافیا و برنامه ریزی علوم اقتصاد، تاریخ ایران بعد از اسلام، علوم قرآنی، حقوق بین الملل عمومی، حقوق خصوصی، روانشناسی و… در گروه علوم انسانی قرار دارند. رشته های شیمی ، زیست شناسی، ریاضی محض، بیو شیمی، ریاضی کاربردی، فیزیک و… از رشته های بدون آزمون دکتری پیام نور میباشند. در گروه مهندسی نیز رشته های مهندسی عمران و مهندسی صنایع قرار گرفته است.
درباره ی قبولی در این رشته های بدون کنکور دکتری پیام نور نکته ی قابل توجهی وجود دارد، که داوطلبان میتوانند با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد غیر مرتبط نیز در این رشته ها ادامه تحصیل دهند. ولی لازمه ی آن دریافت نمره قبولی در آزمون فراگیر دکتری است. سازمان سنجش و آموزش منابعی را که داوطلبان برای هر یک از رشته ها ی دکتری پیام نور باید مطالعه کنند، اعلام میکند.
بیشتر بخوانید: نتایج نهایی دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام میشود
لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر
لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر موضوعی است که در اینجا به بررسی آن میپردازیم. همانطور که میدانید دانشگاه های پیام نور در هر استان و شهرستان واحد هایی را مستقر کرده است که این موضوع دسترسی داوطلبان به این دانشگاه ها را افزایش داده است. ولی هر کدام از این دانشگاه ها در مقطع تحصیلی دکتری تنها برخی از رشته ها را ارائه میدهند، به طور مثال دانشگاه پیام نور تهران دانشگاهی است که رشته های علوم اقتصادی، تاریخ، جامعه شناسی، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، مدیریت دولتی، الهیات، شیمی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، سیاست و توسعه کشاورزی، زبان و ادبیات فارسی، آموزش زبان انگلیسی و… را در مقطع دکتری ارائه میدهد.
در حالیکه دانشگاه پیام نور مرکز مشهد تنها رشته های شیمی، فیزیک، ریاضی و… را ارائه میدهد. بنابراین لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر متفاوت است.
بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور
لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور
لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور موضوع مهمی است که داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی باید از آن اطلاع یابند. البته این رشته ها تحت عنوان رشته های با آزمون و بدون آزمون ارائه میشوند که داوطلبان میتوانند در نهایت با توجه به شرایط خود رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند.
باید توجه داشته باشید که این لیست برای دانشگاه ها و شهر های مختلف، متفاوت میباشد. برخی از رشته هایی که در لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور قرار دارد به شرح زیر است: فقه و مبانی حقوق اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، تاریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت ورزشی، جغرافیا و برنامه ریزی روستایی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، فلسفه تعلیم و تربیت، محیط زیست، الهیات گرایش علوم و معارف نهج البلاغه و…
بیشتر بخوانید: اعلام نتایج دانشگاه پیام نور
لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور
لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور مورد توجه علاقه مندان به رشته های مهندسی و فنی میباشد. این لیست توسط دانشگاه ها و با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند، به سازمان سنجش ارائه میشود. این سازمان نیز این لیست را در اختیار داوطلبان قرار میدهد. ما نیز در اینجا سعی کرده این به بررسی این لیست بپردازیم. لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور در رشته های فنی و مهندسی نیز به شکل بدون کنکور دانشجو میپذیرد. لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور شامل مواردی همچون مهندسی برق، مهندسی مکانیک مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی و… میباشد.
سوالات متداول
۱٫ لیست رشته های دکتری علوم انسانی دانشگاه پیام نور کدام است؟
فقه و مبانی حقوق اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، تاریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت بازرگانی و … در این لیست قرار دارند.
۲٫ برخی از رشته های با آزمون دکتری پیام نور کدامند؟
برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی شامل مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و متالوژی، مهندسی شیمی و… است. در گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی رشته هایی همچون: اقتصاد کشاورزی، سیاست و توسعه کشاورزی و… قرار دارند.
۳٫ لیست رشته های علوم پایه دکتری پیام نور کدامند؟
رشته های دکتری پیام نور گروه علوم پایه شامل، شیمی ، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، زیست شناسی گیاهی سلولی و تکوینی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک و… میباشد.
خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه در زمینه مشاوره تحصیلی
آخرین رتبه های قبولی
 دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۸:۲۴ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور از آن دسته رشته هایی است که طرفداران بسیاری دارد. این دانشگاه سالانه تعداد زیادی دانشجو در مقاطع مختلف و در رشته های مختلف فنی مهندسی میپذیرد. اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه پیام نور در رشته های فنی مهندسی را دارید، قطعا با سوال مهمی مواجه میشوید، اینکه ارزش و اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور چگونه است؟ در پاسخ این سوال باید گفت که این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور است و داوطلبان از این بابت نباید هیچگونه نگرانی داشته باشند. علاوه بر این دانشگاه های پیام نور یکی از متنوع ترین دانشگاه ها از نظر واحد های دانشگاهی هستند، در ادامه خواهید دید که این دانشگاه با ارائه ی تعدادی از رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور به هدف بسیاری از داوطلبان مقطع دکتری بدل شده است.
رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور
از دیگر نکاتی که باید درباره دانشگاه پیام نور بدانید مربوط به شرایط تحصیل و نحوه ی برگزاری کلاس های درس میباشد. بر این اساس حضور در کلاس های درس این دانشگاه اختیاری است. موضوع دیگری که باعث محبوبیت رشته های فنی مهندسی در مقطع دکتری دانشگاه های پیام نور شده است مربوط به شهریه ی این دانشگاه است که به نسبت دیگر دانشگاه ها کمتر است. ممکن است شما به عنوان داوطلب مقطع دکتری رشته های مهندسی پیام نور اطلاعی از این رشته ها و واحد های دانشگاهی ارائه دهنده این رشته ها نداشته باشید. لذا استفاده از مشاوره تحصیلی میتواند برای شما بسیار مفید باشد. برای این منظور با تماس با مرکز مشاوره تحصیلی میتوانید تمام ابهامات و سوالات خود را برطرف کنید، در ادامه ی این مقاله سعی کرده ایم به موضوعات مهمی همچون لیست رشته های فنی و دانشگاه پیام نور ارائه دهنده آن ها بپردازیم.
بیشتر بخوانید: میزان شهریه پیام نور چگونه است
دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور
دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور و اطلاع از لیست این دانشگاه ها یکی از دغدغه هایی است که داوطلبان با آن مواجه هستند. دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که تقریبا در تمام استان ها و شهرستان ها واحد هایی را دایر کرده است. لذا امکان دسترسی به این دانشگاه برای اکثر داوطلبان وجود دارد. اما ذکر این نکته ی مهم الزامی است که ممکن است یک واحد دانشگاهی پیام نور همه ی رشته های فنی و مهندسی مربوط به مقطع دکتری را ارائه ندهد.
برخی از این دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور شامل دانشگاه پیام نور تهران واحد تهران شمال، دانشگاه پیام نور اصفهان، دانشگاه پیام نور شیراز و… است. البته همانطور که گفته شد هر کدام از این دانشگاه ها با توجه به نیاز سالانه خود و استان ها به نیروی متخصص تنها در برخی رشته ها دانشجو میگیرند.
بیشتر بخوانید: ثبت نام ٬ زمان برگزاری و دریافت کارت آزمون زبان دکتری پیام نور
شهرهای رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور
شهر های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور یکی از مهم ترین مواردی است که داوطلبان دکتری فنی مهندسی در نظر میگیرند. با وجود تعداد زیادی از واحد های دانشگاهی پیام نور در حال فعالیت در سطح کشور اما به طور کلی تنها بعضی از این واحد های دانشگاه پیام نور دانشجویان را در مقطع دکتری پذیرش میکنند. لذا داوطلبان اغلب مجبور میشوند در دانشگاه هایی به غیر از دانشگاه شهر محل سکونت خود تحصیل کنند. البته با توجه به اختیاری بودن حضور در کلاس های درس این دانشگاه این موضوع تا حدودی حل شده است. یکی از شهر های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور دانشگاه پیام نور واحد تهران میباشد.
این دانشگاه برخی از رشته ها همچون مهندسی عمران و مهندسی صنایع را برای داوطلبان ارائه میدهد. افرادی که بتوانند نمره قبولی را در آزمون و مصاحبه کسب کنند میتوانند در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.
بیشتر بخوانید: مشاوره آخرین رتبه های قبولی پیام نور
ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور
ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور با ثبت نام در آزمون دکتری امکان پذیر است. البته داوطلبان میتوانند در دوره های فراگیر یا بدون کنکور مقطع دکتری دانشگاه پیام نور نیز شرکت کنند. در ادامه به شرح و بررسی این دو مورد میپردازیم. داوطلبان دکتری پیام نور رشته های مهندسی باید در آزمون دکتری که توسط سازمان سنجش برگزار میشود شرکت کنند. برای این منظور مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسایی و تحصیلی الزامی است. بعد از بر گزاری آزمون نتایج اولیه مربوط به کنکور دکتری منتشر میشود که طی آن افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند، باید دوباره به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و کد رشته های مورد نظر خود را وارد کنند. بعد از انجام بررسیهای نهایی پذیرفته شدگان اعلام میشوند که این افراد باید مدارک مورد نیاز را برای ثبت نام حضوری به دانشگاه ها ارائه دهند.
ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور بدون شرکت در کنکور نیز امکان پذیر است. گاهی دانشگاه پیام نور برای تکمیل ظرفیت دانشجویان دکتری، اقدام به پذیرش دانشجو به شکل فراگیر یا بدون کنکور میکند. اولین قدم برای شرکت در این دوره ها دریافت دفترچه مربوطه و مطالعه دقیق آن و ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش میباشد. طی این مرحله داوطلبان اطلاعات شناسایی و تحصیلی خود و همچنین رشته امتحانی مورد نظرشان را مشخص میکنند. بعد از این مراحل آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر برگزار میشود، افرادی که موفق به اخذ نمره قبولی در این آزمون شوند میتوانند در دانشگاه های پیام نور ادامه تحصیل دهند. لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور تنها در تعداد کمی از رشته های مهندسی مقطع دکتری پذیرش دانشجو به شکل بدون کنکور دارد.
بیشتر بخوانید: فراگیر پیام نور چیست انواع پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور
ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور
ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور مقوله ی مهمی است که داوطلبان باید به آن توجه داشته باشند. میدانیم که هر دانشگاهی برای پذیرش در رشته های تحصیلی مختلف، ظرفیت هایی را در نظر میگیرد که این ظرفیت ها بر اساس پارامتر های مختلفی مشخص میشوند. این موضوع درباره ی رشته های فنی و مهندسی دکتری مربوط به دانشگاه پیام نور نیز صدق میکند. هر دانشگاهی بر اساس امکاناتی که در اختیار دارد، نیاز سالانه هر استان و شهرستان و… تعداد ظرفیت های خود را به سازمان سنجش و آموزش کشور ارائه میدهد. باید توجه داشت که ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور برای هر رشته با رشته های دیگر فرق میکند. به طور مثال ظرفیت پذیرش دانشگاه پیام نور تهران برای دکتری رشته ی مهندسی صنایع ۵ نفر میباشد.
همچنین ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری برای رشته ی مهندسی عمران دانشگاه پیام نور واحد تهران شمال نیز ۵ نفر است. همانطور که مشاهده میکنید ظرفیت های دانشگاه ها برای مقطع دکتری و رشته های ارائه شده در این مقطع محدود هستند. این موضوع شانس قبولی داوطلبان را تحت تاثیر قرار میدهد. چرا که هر چه ظرفیت پذیرش در یک رشته بیشتر باشد شانس قبولی داوطلبان نیز افزایش پیدا میکند.
بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی
لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور
لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور یکی از متداول ترین سوالاتی است که داوطلبان کنکور دکتری با آن مواجه هستند. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم تعداد رشته هایی که دانشگاه پیام نور برای مقطع دکتری گروه فنی و مهندسی ارائه میدهد محدود است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر بخواهیم به برخی از لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور اشاره کنیم باید مواردی همچون، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و متالوژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و … را نام ببریم. البته همه ی این رشته ها در یک دانشگاه و یا یک سال تحصیلی ارائه نمیشود. به طور مثال در سال جاری رشته ی مهندسی عمران گرایش راه و ترابری تنها در دانشگاه پیام نور واحد تهران ارائه میشود. لذا آگاهی از این لیست برای داوطلبان تحصیل در مقطع دکتری این دانشگاه بسیار ضروری میباشد.
سوالات متداول
۱٫ لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور در مقطع دکتری کدامند؟
مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و متالوژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و … از جمله این رشته ها میباشند.
۲٫ ظرفیت پذیرش رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور چگونه است؟
هر دانشگاهی بر اساس امکاناتی که در اختیار دارد، نیاز سالانه و… تعداد ظرفیتها را مشخص میکند. ظرفیت پذیرش دانشگاه پیام نور تهران رشته ی مهندسی صنایع ۵ نفر، ظرفیت پذیرش مهندسی عمران دانشگاه پیام نور واحد تهران شمال نیز ۵ نفر است.
۳٫ دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟
دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که تقریبا در تمام استان ها و شهرستان ها واحد هایی را دایر کرده است. لذا امکان دسترسی به این دانشگاه برای اکثر داوطلبان وجود دارد.
 رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۵:۱۲ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

میزان شهریه پیام نور چگونه است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
شهریه پیام نور هر ساله با توجه به مصوباتی که صورت میگیرد ممکن است درصدی افزایش یابد. به طور کلی در دانشگاه هایی مانند دانشگاه پیام نور که از دانشجویان شهریه طلب میکنند، این هزینه به دو صورت شهریه ثابت و شهریه متغییر در نظر گرفته میشود. شهریه ثابت که مقدار مشخصی است و ممکن است سالانه درصدی افزایش پیدا کند. اما شهریه متغییر بر حسب هر ترم مقدار متفاوتی است که در ادامه توضیح خواهیم داد. با توجه به مقطع تحصیلی داوطلب برای هر رشته شهریه خاصی در نظر گرفته میشود. نکته مهم دیگر اینکه، میزان شهریه برای رشته های با کنکور و یا بدون کنکور تفاوتی ندارد. هر دو گروه جهت تحصیل در دانشگاه پیام نور مستلزم پرداخت شهریه می باشند.
شما برای آگاهی از شهریه پیام نور و سایر اطلاعات لازم به یک مشاوره تحصیلی نیاز دارید. مرکز مشاوره تحصیلی آویژه میتواند راهنمای مناسبی برای شما باشد. علاوه بر این میتوانید برای اطلاع از میزان شهریه رشته های مختلف اطلاعیه های سازمان سنجش را بررسی کنید . یا در کانال اطلاع رسانی تلگرام دانشگاه پیام نور عضو شوید.
نرخ جدید شهریه پیام نور
نرخ جدید شهریه پیام نور به طور دقیق توسط سازمان سنجش اعلام میشود. شهریه هر گروه آزمایشی و هر رشته ای متفاوت است. نرخ جدید دانشگاه پیام نور را میتوانید با افزایش ۱۰_۱۵ درصد به هزینه سال قبل شهریه دانشگاه پیام نور را محاسبه کنید. یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه پیام نور میزان کم شهریه این مرکز آموزشی می باشد. شهریه مقطع کارشناسی ارشد را در سال جاری به ریال ذکر میکنیم. علوم انسانی_ شهریه ثابت : ۱۴۹۸۰۰۰ _شهریه دروس عمومی : ۱۷۳۰۰۰ _شهریه دروس نظری : ۲۰۷۰۰۰ _شهریه دروس اصلی و اختصاصی : ۲۲۵۰۰۰ _شهریه دروس عملی کم هزینه ۵۱۸۰۰۰ و شهریه دروس عملی پر هزینه ۶۹۱۰۰۰ میباشد. این ها مبالغی است که در مقطع کارشناسی برای هر واحدی در نظر گرفته شده است.
داوطلبان میتوانند پیش از انتخاب رشته هزینه شهریه پیام نور در رشته های مختلف را در نظر بگیرند و با توجه به توانایی مالی در پرداخت هزینه و علاقه خود، رشته دلخواه را انتخاب نمایند.
بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور
شهریه پیام نور ۹۸_۹۹
شهریه پیام نور ۹۸_۹۹ در هر گروه آزمایشی مقدار متفاوتی است. به طور مثال نرخ جدید شهریه پیام نور برای علوم پایه در مقطع کارشناسی جهت شهریه ثابت مبلغی بین ۱۶۴_۱۷۲ تومان، شهریه دروس عمومی بین ۱۹_۲۰ تومان، شهریه دروس پایه نظری ۲۴_۲۵ تومان، شهریه دروس اختصاصی ۲۶_۲۸ تومان، دروس عملی کم هزینه ۷۶_۷۹ تومان و هزینه شهریه دروس عملی پر هزینه ۱۱۳_۱۱۹ تومان میباشد.
شهریه پیام نور ۹۸_۹۹ نیز طبق روال سابق در هر رشته ای یک بخش شهریه ثابت دارد که به سال ورود داوطلب و رشته تحصیلی بستگی دارد. شهریه ثابت به صورت ترمی تغییر نمیکند اما هر سال ۱۰_۱۵ درصد افزایش پیدا میکند. به غیر رشته های دانشگاه سراسری که هزینه شهریه ندارند، در سایر دانشگاه ها که دانشجویان شهریه پرداخت میکنند، میزان شهریه بسیار اهمیت دارد. طبیعی است که هر داوطلبی جدا از رشته مورد علاقه خود، به دنبال رشته ای کم هزینه است. دانشگاه پیام نور با کمترین شهریه نسبت به سایر دانشگاه ها توانسته جزء دانشگاه های برتر کشور قرار بگیرد .
بیشتر بخوانید: چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است
شهریه دروس عملی پیام نور
شهریه دروس عملی پیام نور به دو صورت دروس عملی پر هزینه و دروس عملی کم هزینه تقسیم بندی میشوند. شهریه پیام نور ۹۸_۹۹ برای دروس عمومی در شاخه های مختلف به این صورت میباشد. علوم انسانی: شهریه بین ۵۶_۵۹ تومان، علوم پایه: ۷۶_۷۹ تومان، فنی و مهندسی: ۷۶_۷۹ تومان، کشاورزی ، معماری و هنر نیز ۷۶_۷۹ تومان میباشد . این هزینه ها مرتبط با شهریه دروس عملی پیام نور در واحدهای عملی کم هزینه هستند.
همانطور که ذکر کردیم دانشگاه پیام نور واحدهای عملی پر هزینه نیز دارد که شرح خواهیم داد. شهریه واحدهای عملی پر هزینه گروه انسانی بین ۷۶_۷۹ تومان، شهریه گروه علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، معماری و هنر نیز بین ۱۱۳_۱۱۹ تومان میباشد. نکته قابل ملاحظه در مورد شهریه دانشگاه پیام نور وجود وام های دانشجویی میباشد. دانشجویانی که در برخی ترم های تحصیلی توانایی پرداخت شهریه را ندارند، طی شرایط خاصی و با توجه به قوانین صندوق رفاه دانشجویی میتوانند از کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه پیام نور برخوردار شوند.
بیشتر بخوانید: نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است
شهریه دروس تئوری پیام نور
شهریه دروس تئوری پیام نور به سه دسته تقسیم میشوند. شهریه این واحدها در گروه های آزمایشی مختلف ممکن است مقدار متفاوتی باشد. به طور مثال شهریه دروس عمومی برای گروه های انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، معماری و هنر ۱۹۰۰۰ تومان، شهریه دروس پایه برای علوم انسانی ۲۴۰۰۰ تومان، گروه علوم پایه ۲۶۰۰۰ تومان، در گروه فنی و مهندسی، کشاورزی، معماری و هنر نیز ۲۷۰۰۰ تومان میباشد. بخش سوم واحدهای اصلی و اختصاصی هستند، شهریه واحدهای اختصاصی در گروه انسانی ۲۶۰۰۰ تومان، در گروه علوم پایه ۲۸۰۰۰ تومان، کشاورزی، فنی و مهندسی، معماری و هنر نیز ۳۰۰۰ تومان میباشد.
شهریه دروس تئوری پیام نور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز در سایت های اطلاع رسانی این دانشگاه موجود است. به این ترتیب داوطلبان با در دست داشتن این اطلاعات می توانند در هر ترم شهریه خود را محاسبه کنند. البته علاوه بر شهریه، دانشجویان باید هزینه های خدمات و حق بیمه را نیز پرداخت کنند.
بیشتر بخوانید: آشنایی با رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور
تغییرات شهریه پیام نور
تغییرات شهریه پیام نور به چه عواملی بستگی دارد؟ این تغییر معمولا تا چه میزان است؟ و سوالاتی در این مورد که برای دانشجویان بسیار مهم است. به طور کلی تغییرات شهریه پیام نور به دو صورت است. یک بخش مربوط به شهریه ثابت میباشد. این تغییر سالانه است و شهریه ثابت ۱۰_۱۵ درصد افزایش پیدا میکند. این افزایش قیمت هر ساله به طور دقیق توسط سازمان سنجش اعلام میشود. بخش دیگر شهریه متغییر است، بیشترین نوسانات شهریه به این بخش مرتبط است.
با توجه به تعداد واحدهای اخذ شده توسط دانشجو شهریه هر ترم تحصیلی متفاوت است. اینکه چه تعداد از واحدها اصلی یا عمومی هستند؟ چند واحد عملی اخذ شده است؟ واحدهای عملی پر هزینه هستند یا کم هزینه؟ چه تعدادی از واحدهای تئوری عمومی، پایه و اختصاصی هستند ؟ همگی مواردی میباشند که در تغییرات شهریه پیام نور تاثیر میگذارند. همه این عوامل میزان شهریه ترمی دانشجویان را مشخص میکند و باعث افزایش یا کاهش شهریه در ترم های مختلف تحصیلی میشوند.
بیشتر بخوانید: با رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید
جدول شهریه پیام نور
جدول شهریه پیام نور به چه صورتی است؟ با توجه به تغییرات سالانه شهریه، دانشگاه پیام نور برای سازماندهی و اطلاع رسانی، جدول هایی برای مشخص کردن شهریه رشته های مختلف خود ارائه کرده است. این جداول شامل بخش های مختلفی هستند. ابتدا در یک ستون گروه های آزمایشی انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، معماری و همراه با ناحیه تحصیلی ذکر شده اند. چرا که میزان شهریه برخی دروس با توجه به ناحیه تحصیلی متفاوت است. در مقابل هر گروه آزمایشی شهریه ثابت، شهری واحدهای عمومی نظری، پایه نظری، اختصاصی نظری، واحدهای عملی کم هزینه، عملی پر هزینه و در پایان هزینه پایان نامه هر گروه مشخص شده است. جدول شهریه پیام نور برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تقسیم بندی شده است. از آنجایی که دانشگاه پیام نور در مقطع کاردانی دانشجو نمی پذیرد، جدولی در ارتباط با این مقطع تحصیلی نیز وجود ندارد.
سوالات متداول
۱٫ میزان شهریه پیام نور چه قدر است؟
میزان شهریه پیام نور به سال ورود و رشته دانشجو دربخش شهریه ثابت بستگی دارد. در بخش شهریه متغییر نیز به تعداد و نوع واحدهای ترمی بستگی دارد.
۲٫ شهریه دروس عملی چگونه است؟
شهریه دروس عملی دو بخش است. دروس عملی کم هزینه و دروس عملی پرهزینه، با توجه به نوع واحد میزان شهریه نیز متفاوت است.
۳٫ چه عواملی در تغییر شهریه پیام نور اثرگذار است؟
عوامل تغییر شهریه پیام نور مواردی مانند تغییر سالانه شهریه ثابت، تعداد واحدهای ترمی، نوع واحدها از لحاظ واحدهای تئوری، عملی، اختصاصی و عمومی میباشد.
 میزان شهریه پیام نور چگونه است؟
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه میزان شهریه پیام نور چگونه است؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۴:۱۶ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

نتایج نهایی دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام میشود؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
اعلام نتایج دانشگاه آزاد طی دو مرحله میباشد. از آنجایی که کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری در چند سال اخیر ادغام شده است از این رو طی مرحله اول اعلام نتایج، مشخص خواهد شد که آیا داوطلبان هر دانشگاه مجاز به انتخاب رشته در آن دانشگاه خواهند بود یا نه. در مرحله بعد افرادی که متقاضی ورود به دانشگاه آزاد هستند دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را با توجه به اولویت بندی خود ثبت میکنند. پس از گذشت حدود یک ماه اعلام نتایج دانشگاه آزاد همزمان با دانشگاه سراسری صورت میگیرد. البته این اعلام نتایج فقط در مورد انتخاب رشته اصلی میباشد.
نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت مستقل اعلام میشود. به طور معمول در نیمه دوم شهریور ماه نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد اعلام میشود و کلیه داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و رفتن به قسمت اعلام نتایج، مشخصات پرونده خود را وارد کنند و نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.
اعلام نتایج دانشگاه آزاد
نتایج نهایی دانشگاه آزاد اعلام شد! قطعا شنیدن این خبر برای تمامی متقاضیان ورود به دانشگاه آزاد سرشار از استرس و هیجان میباشد خصوصا زمانی که داوطلب هیچ اطلاعی از زمان اعلام نتایج نداشته باشد. از این رو اگر در انتظار اعلام نتایج نهایی میباشید بهترین کار این است که به کمک مشاوره تحصیلی پیگیر باشید تا هنگامی که نتایج نهایی دانشگاه آزاد اعلام شد آمادگی لازم را داشته باشید. مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی آویژه میتواند راهنمای مناسبی برای شما در این زمینه باشد و علاوه بر مطلع کردن شما از زمان اعلام نتایج در مسائل دیگری مانند شرایط ثبت نام، مراحل ثبت نام، تکمیل ظرفیت و. . . میتواند به شما کمک کند. زمانی که نتایج نهایی دانشگاه آزاد اعلام شد با مراجعه به سایت مربوطه متوجه شوید که در چه رشته محلی پذیرش شده اید.
بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دانشگاه آزاد
زمان اعلام نتایج دانشگاه آزاد
زمان اعلام نتایج دانشگاه آزاد برای ورودی ها و مراحل مختلف متفاوت است. چراکه اعلام نتایج دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته اصلی و تکمیل ظرفیت و همینطور در مورد ورودی مهر ماه و ورودی بهمن ماه قطعا نمیتواند مشابه باشد. در مورد انتخاب رشته اصلی دانشگاه آزاد باید گفت که تکلیف این مرحله از دیگر مراحل مشخص تر است و همزمان با اعلام نتیجه دانشگاه سراسری نتایج دانشگاه آزاد نیز بر روی سایت دانشگاه قرار میگیرد که زمان آن معمولا هفته سوم شهریور ماه است. زمان اعلام نتایج دانشگاه آزاد برای افرادی که در رشته های بدون کنکور مهر ماه ثبت نام کرده اند نیز معمولا به همین صورت است.
اما در مورد تکمیل ظرفیت مهر ماه نتایج آن در اواخر مهر ماه اعلام میشود و نتایج تکمیل ظرفیت نیمه دوم نیز در اواخر دی ماه مشخص خواهد شد. باید گفت که تاریخ دقیقی برای هیچ یک از موارد فوق را نمیتوان از پیش اعلام کرد اما داوطلبان میتوانند به کمک مشاوره تحصیلی پیگیر زمان دقیق اعلام نتایج باشند.
بیشتر بخوانید: دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز در حالت های مختلفی قابل بررسی است. به طور کل از تمامی رشته های دانشگاهی موجود حدود ۱۵% از رشته ها تنها از طریق کنکور قابل پذیرش هستند و با این حساب میتوان گفت که بیش از ۸۰% از رشته ها در دانشگاه های مختلف سراسر کشور بدون کنکور قابل تحصیل میباشند. دانشگاه آزاد نیز از این قضیه مستثنا نمیباشد. زمان نتایج دانشگاه آزاد برای رشته های بدون کنکور در دو نیمه قابل بررسی است. اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمه مهر ماه معمولا هم زمان با نتایج سراسری و در نیمه دوم شهریور خواهد بود. برای ورودی بهمن ماه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز نتایج معمولا در هفته سوم دی ماه مشخص میشود تا پذیرش شدگان بتوانند در بهمن ماه وارد دانشگاه شوند. باید گفت که پذیرش در رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی میباشد.
بیشتر بخوانید: شرایط پذیرش دانشگاه آزاد
نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد
نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیز برای ورودی های مختلف قابل پیگیری میباشد. دانشگاه آزاد پس از ثبت نام کامل دانشجویان پذیرفته شده در مرحله اصلی انتخاب رشته و نیز دانشجویانی که برای رشته های بدون کنکور ثبت نام کرده اند، لیست رشته های دارای ظرفیت خود را به سازمان سنجش و پذیرش ارائه میدهد. برای رشته های بدون کنکور تمام افراد دارای مدرک دیپلم و برای رشته های دارای کنکور افرادی که در کنکور مجاز به انتخاب رشته شده اند میتوانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند. نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای نیمه اول در اواخر مهر ماه اعلام میشود و نتایج تکمیل ظرفیت نیمه دوم نیز معمولا در هفته سوم دی ماه مشخص میشود. باید گفت که کلیه نتایج تکمیل ظرفیت توسط سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.orgمنتشر میشود.
بیشتر بخوانید: زمان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد و جزییات مربوط به آن
نتایج نهایی دانشگاه آزاد
نتایج نهایی دانشگاه آزاد همان نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد میباشد. دانشگاه آزاد در دو نیمه از سال یعنی مهر ماه و بهمن ماه بصورت کنکوری و بدون کنکور دانشجو میپذیرد و از این رو در هر کدام از این حالت ها زمان اعلام نتایج ممکن است متفاوت باشد. نتایج نهایی دانشگاه آزاد مشخص خواهد کرد که فرد در چه رشته محلی پذیرش شده است. شما به عنوان یک داوطلب میتوانید برای اطلاع از نتیجه انتخاب رشته خود ابتدا به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنید و در منو بر روی قسمت اعلام نتایج کلیک کنید سپس اطلاعات پرونده خود را در قسمت تکمیل اطلاعات درج کنید تا وارد صفحه شخصی انتخاب رشته خود شوید و نتایج خود را مشاهده کنید. کلیه نتایج مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد توسط خود سایت دانشگاه آزاد و به صورت مستقل ارائه میشود.
بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه آزاد و بررسی مراحل و نکات آن
نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد
نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد با وجود ادغام کنکور سراسری و آزاد به صورت مجزا و از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد منتشر میشود. نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای آن دسته از رشته هایی که تنها بر اساس کنکور پذیرش میشوند در مرحله اصلی همزمان با نتایج دانشگاه سراسری اعلام میشود. اما نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای مرحله تکمیل ظرفیت به این صورت است که در نیمه اول، تقریبا سه هفته پس از ثبت نام دانشجویان پذیرش شده یعنی در اواخر مهر ماه نتایج بر روی سایت قرار میگیرند.
در مورد تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیز نتایج در نیمه دوم دی ماه اعلام میشوند و پذیرفته شدگان میتوانند از اول بهمن به دانشگاه بروند. در پایان با توجه به مراحل مختلف ثبت نام و تمدید مهلت ثبت نام، زمان اعلام نتایج اکثر اوقات با نوساناتی همراه است و بهتر است که داوطلبان از طریق مراکز مشاوره تحصیلی پیگیر اعلام نتایج دانشگاه آزاد باشند.
سوالات متداول
۱٫ چگونه میتوان به نتایج انتخاب رشته دانشگاه آزاد دسترسی پیدا کرد؟
داوطلبان باید به سایت رسمی دانشگاه آزاد مراجعه کنند و با وارد کردن کد پیگیری خود در قسمت اعلام نتایج، نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.
۲٫ نتیجه تکمیل ظرفیت در نیمه های اول و دوم چه زمانی خواهد بود؟
ثبت نام تکمیل ظرفیت نیمه اول اوایل مهر ماه میباشد و نتیجه آن نیز در اواخر مهر ماه اعلام خواهد شد. ثبت نام تکمیل ظرفیت نیمه دوم نیز معمولا اوایل دی ماه میباشد و نتیجه آن نیز در اواخر دی ماه اعلام میشود.
۳٫ آیا نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد در سایت سازمان سنجش قابل پیگیری است؟
با توجه به اینکه چند سال اخیر کنکور سراسری و آزاد ادغام شده است برخی فکر میکنند که نتیجه انتخاب رشته آزاد نیز توسط سازمان سنجش منتشر میشود اما اینگونه نمیباشد و نتایج انتخاب رشته توسط سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org منتشر میشود.
۴٫ چه افرادی میتوانند در تکمیل ظرفیت آزاد شرکت کنند؟
برای رشته هایی که دارای کنکور هستند افرادی که در نتیجه اول کنکور مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده اند میتوانند در تکمیل ظرفیت شرکت کنند. برای رشته های بدون کنکور نیز افراد برای پذیرش در رشته ها بر اساس سوابق تحصیلی ارزیابی میشوند و کلیه افراد دارای مدرک دیپلم متوانند شرکت کنند.
 نتایج نهایی دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام میشود؟
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه نتایج نهایی دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام میشود؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۰:۱۸ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۲
پذیرش دانشگاه پیام نور برای پذیرش بدون کنکور به صورت اینترنتی و غیر حضوری می باشد، پس از انجام مرحله اینترنتی پذیرفته شدگان باید جهت ارائه اصل مدارک به صورت حضوری به مرکز آموزشی مربوطه مراجعه کنند. پذیرش دانشگاه پیام نور در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و به صورت آزمون یا بدون کنکور می باشد، قابل توجه افرادی که ثبت نام دانشگاه پیام نور را انجام داده اند، تنها می توانند در یکی از رشته های بدون آزمون یا با آزمون ثبت نام کنند. شما باید به طور کامل و از طریق یک مشاوره تحصیلی از رشته های مختلف پیام نور اطلاعات کسب کنید، چرا که مقوله انتخاب رشته در دانشگاه هایی مانند پیام نور که می توان بدون کنکور هم ثبت نام کرد بسیار مهم است. لذا داوطلبان دانشگاه پیام نور می توانند از مرکز مشاوره تحصیلی آویژه استفاده کنند.
مهلت پذیرش دانشگاه پیام نور
مهلت پذیرش دانشگاه پیام نور برای هر دو نوع ثبت نام فرق دارد، ابتدا پذیرش دانشگاه پیام نور بدون کنکور را بررسی میکنیم. متقاضیان بهمن ماه می توانند از اول دی ماه اقدام به ثبت نام کنند و تا اوایل بهمن ماه به مدت یک هفته مهلت ثبت نام دانشگاه پیام نور را دارند. داوطلبان بهمن ماه باید ثبت نام خود را به صورت حضوری انجام بدهند.
داوطلبان ابتدا باید هزینه دانلود دفترچه ثبت نام انتخاب رشته را پرداخت کنند، سپس سوابق تحصیلی داوطلبان بررسی میشود و بر حسب آن پذیرش میشوند. داوطلبانی که برای ورودی مهر ماه قصد ادامه تحصیل دارند می توانند از اواخر اسفند ماه تا اوایل شهریور ماه جهت ثبت نام اقدام نمایند، متقاضیان مهر ماه باید به صورت اینترنتی ثبت نام خود را انجام دهند. این گروه نیز بر حسب نتیجه آزمون خود کد رشته های مورد علاقه را انتخاب میکنند، پس از بررسی های لازمه توسط سازمان سنجش پذیرش انجام میشود.
بیشتر بخوانید: اعلام نتایج دانشگاه پیام نور
مشاوره پذیرش دانشگاه پیام نور
مشاوره پذیرش دانشگاه پیام نور در چه زمینه هایی می تواند دانشجویان را راهنمایی کند؟ یک مشاوره تحصیلی باید بتواند تمامی اطلاعاتی که جهت ثبت نام و ادامه تحصیل نیاز دارید را در اختیار شما بگذارد. مثلا مشاوره پذیرش دانشگاه پیام نور باید اطلاعات کامل در مورد زمان ثبت نام، مهلت ثبت نام پیام نور، انتخاب رشته و تمامی موارد دیگر را در اختیار شما بگذارد. علاوه بر این باید شما را از تمامی شرایط، قوانین و مدارک لازم جهت ثبت نام آگاه سازد.
نکته مهم دیگر که برای داوطلبان پیام نور ممکن است بسیار مهم باشد کلاس های درسی این دانشگاه می باشد. از آنجایی که منابع درسی دانشگاه پیام نور در تمامی دانشگاه های این مرکز یکسان است، لذا داوطلبان می توانند با آگاهی از منابع درسی واحدهای خود به صورت غیر حضوری نیز درس بخوانند. این نکته برای دانشجویان شاغل و یا متاهل بسیار مهم است.
بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته دانشگاه پیام نور
شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور
شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش اعلام می شود. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو جذب میکند. علاوه بر این ثبت نام دانشگاه پیام نور به دو صورت با آزمون و یا بدون کنکور می باشد. دانشگاه پیام نور در دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه ثبت نام دارد، شروع پذیرش دانشگاه پیام نور برای ورودی مهر ماه در مرداد ماه و به صورت همزمان با انتخاب رشته انجام می شود. ورودی های بهمن ماه نیز از نیمه دوم دی ماه میتوانند جهت تکمیل ظرفیت اقدام نمایند. داوطلبان فراگیر نیز در آبان ماه و به صورت حضوری است. برای اطلاع دقیق از شروع ثبت نام پیام نور میتوانید از مشاوره پذیرش دانشگاه پیام نور و یا کانال اطلاع رسانی تلگرام این دانشگاه عضو شوید.
بیشتر بخوانید: با رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید
شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور
شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور برای داوطلبان فراگیر این است که هر داوطلب با توجه به علاقه خود تنها می تواند در یک رشته شرکت کند. مورد دیگر شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی به صورت با آزمون و بدون آزمون می باشد. با آزمون از طریق کنکور سراسری می باشد که پس از اعلام نتایج اولیه می توانند در مرداد ماه تا ۱۵۰ رشته جهت انتخاب رشته خود اقدام نمایند. برای رشته های بدون کنکور نیز در مرداد ماه و آبان ماه می توانند بدون نیاز به آزمون و بر حسب سوابق تحصیلی اقدام به انتخاب رشته نمایند، نکته مهم برای رشته های بدون کنکور این است که داوطلبان حتما باید دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی باشند.
ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد به صورت فراگیر در نیمه دوم مهر ماه انجام می شود. که میتوانید دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته را در سایت سازمان سنجش دانلود کنید. آزمون فراگیر نیز در اوایل دی ماه و به صورت سراسری میباشد، اعلام نتایج نیز در اواسط بهمن ماه می باشد.
بیشتر بخوانید: نحوه ثبت نام پیام نور چگونه است
مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور
مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور تصویر از صفحه اول و سوم شناسنامه، تصویر مشخص و کامل از کارت ملی، شش قطعه عکس سه در چهار از دانشجوی متقاضی جهت ثبت نام لازم است. از دیگر مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور مدرکی است که وضعیت نظام وظیفه آقایان را مشخص کند، مانند کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت، گواهی مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی، گواهی اشتغال به کار و حکم کار گزینی ویژه ثبت نام کارمندان. برای ثبت نام حضوری نیز مدارکی که ذکر خواهیم کرد لازم است. اصل شناسنامه به همراه دو برگ کپی، اصل کارت ملی و کپی، اصل و کپی گواهی دیپلم و گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی، اصل و یک برگ از ریز نمرات دوره دیپلم و پیش دانشگاهی، فرم تائیدیه حکم ایثارگری و.. نمونه هایی از مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری و غیر حضوری می باشند.
بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی
شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور
شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور مانند هر دانشگاه غیر دولتی شامل دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغییر می باشد. شهریه ثابت که بر حسب سال ورود به دانشگاه و نوع رشته مشخص می شود و در طول تحصیل تغییری نمیکند. اما ممکن است سالانه درصدی افزایش پیدا کند. بخش دیگر شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور که شهریه متغییر است به واحد های ترمی بستگی دارد. اینکه در هر ترم چه تعداد واحد اخذ شده است؟ از واحدهای ترمی چه تعداد واحد تئوری یا عملی وجود دارد، واحدهای اختصاصی و عمومی عواملی هستند که در میزان شهریه تاثیر میگذارند .میزان شهریه رشته های با آزمون و بدون آزمون تفاوتی ندارد و یکسان است. علاوه بر شهریه دانشجویان پیام نور حق بیمه و خدمات نیز پرداخت میکنند.
سوالات متداول
۱٫ ثبت نام بدون کنکور، با آزمون و فراگیر پیام نور چه زمانی انجام می شود؟
زمان ثبت نام بدون کنکور، با آزمون و فراگیر پیام نور برای رشته های بدون کنکور مرداد ماه و آبان ماه می باشد. مقطع کارشناسی ارشد نیمه دوم مهر ماه، داوطلبان فراگیر اواسط بهمن ماه است.
۲٫ مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه پیام نور چیست؟
مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور شامل، تصویر، کپی و اصل کارت ملی، تصویر، کپی و اصل شناسنامه، تصویر کپی و اصل گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی برای ثبت نام اینترنتی و حضوری می باشد.
۳٫ شهریه دانشگاه پیام نور چه قدر است؟
شهریه دانشگاه پیام نور به صورت ثابت و متغییر است، ثابت بر حسب سال ورود و رشته می باشد. متغییر بر حسب تعداد واحدهای ترمی و نوع واحد ها می باشد.
 شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۵:۴۰ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

اعلام نتایج دانشگاه پیام نور

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
نتایج دانشگاه پیام نور در شرایط مختلفی قابل بررسی است. دانشگاه پیام نور از دانشگاه های سراسری کشور میباشد و با توجه به تنوع رشته ای و سهولت ادامه تحصیل در این مرکز آموزشی و همچنین معتبر بود مدرک اعطایی دانشگاه پیام نور، هر ساله دانش دوستان بسیاری را به خود جذب میکند. از آنجایی که دانشگاه پیام نور در مقاطع تحصیلی مختلف در دو نیمه از سال یعنی هم در مهر ماه و هم در بهمن ماه به صورت تکمیل ظرفیت دانشجو میپذیرد و از طرفی، هم رشته های دارای کنکور و هم رشته های متعددی را به صورت بدون کنکور ارائه میدهد از این رو برای اطلاع از نتایج دانشگاه پیام نور برای هر کدام از شرایط فوق، بهتر است از مشاوره تحصیلی بهره ببرید. در این خصوص مرکز مشاوره تحصیلی آویژه میتواند تمام اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد.
اعلام نتایج دانشگاه پیام نور
اعلام نتایج دانشگاه پیام نور مسئله ای است که همیشه برای داوطلبان با سوال های بسیاری روبرو بوده است. از آنجایی که این مرکز آموزشی از دانشگاه های سراسری میباشد، در اکثر مواقع نتایج دانشگاه پیام نور توسط سایت سازمان سنجش منتشر میشود. برای آن دسته از رشته های دانشگاه پیام نور که دارای کنکور هستند همزمان با اعلام نتایج دانشگاه سراسری، نتایج دانشگاه پیام نور نیز اعلام میشود که معمولا در نیمه دوم شهریور ماه است. اعلام نتایج دانشگاه پیام نور برای رشته های بدون کنکور به دو صورت است. برای ورودی مهر ماه معمولا نتایج همزمان با نتایج سراسری اعلام میشود که ممکن است توسط خود سایت دانشگاه پیام نور و یا سایت سازمان سنجش باشد. برای رشته های بدون کنکور بهمن ماه که در غالب تکمیل ظرفیت است نتایج یا توسط سایت دانشگاه و یا به صورت تماس تلفنی در نیمه دوم دی ماه اعلام میشود.
بیشتر بخوانید: نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است
زمان نتایج دانشگاه پیام نور
زمان اعلام نتایج دانشگاه پیام نور از آنجایی که این دانشگاه در وضعیت های مختلفی دانشجو میپذیرد مختلف میباشد. اعلام نتایج دانشگاه پیام نور هم توسط سایت سازمان سنجش و هم توسط خود دانشگاه پیام نور صورت میگیرد. زمان اعلام نتایج دانشگاه پیام نور برای داوطلبانی که ورودی مهر ماه در رشته های کنکوری هستند در اواسط شهریور ماه انجام میگیرد اما تاریخ مشخص آن تا چند روز قبل از اعلام نتایج معلوم نمیباشد.
رشته های بدون کنکور این مرکز که ۸۵% از رشته های دانشگاه پیام نور هستند نیز هم در مهر ماه و هم در بهمن ماه قابل ثبت نام هستند که ورودی های مهر ماه در اواخر شهریور و ورودی های بهمن ماه در اواخر دی ماه میتوانند پیگیر نتایج ثبت نام خود از طریق سایت دانشگاه پیام نور باشند. با توجه به مطالب ذکر شده داوطلبان میتوانند برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نتایج دانشگاه پیام نور از مراکز مشاوره تحصیلی کمک بگیرند.
بیشتر بخوانید: با رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور
اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای ورودی های مهر ماه و ورودی های بهمن ماه کاملا متفاوت است و حتی نحوه ثبت نام این دو ورودی نیز با یکدیگر فرق دارد. زمان نتایج دانشگاه پیام نور برای رشته های بدون کنکور مهر ماه معمولا همزمان با اعلام نتایج نهایی دانشگاه سراسری است و در اغلب موارد توسط خود سایت سازمان سنجش صورت میگیرد اما ممکن است به صورت مستقل و از طریق سایت رسمی دانشگاه پیام نور نیز منتشر شود. اعلام نتایج بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای ورودی بهمن ماه که در غالب تکمیل ظرفیت میباشد نیز معمولا از نیمه دوم دی ماه و توسط خود دانشگاه پیام نور منتشر میشود. در هر کدام از شرایط میتوانید به کمک مشاوره تحصیلی پیگیر زمان دقیق اعلام نتایج و چگونگی مشاهده نتایج خود باشید.
بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته دانشگاه پیام نور
نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور
نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور را برای دو حالت میتوان در نظر گرفت. در حالت اول مسئله تکمیل ظرفیت رشته های دارای کنکور مطرح است. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور رشته های متنوع و متعددی را ارائه میدهد که میتوان گفت از میان این رشته ها ۱۵% دارای کنکور میباشند که تنها از طریق کنکور سراسری میتوان در آن ها پذیرش شد.
اعلام نتیجه شرکت در تکمیل ظرفیت این رشته ها بطور معمول ده روز پس از ثبت نام و تقریبا اواخر مهر ماه میباشد. ثبت نام تکمیل ظرفیت رشته های دارای کنکور نیز پس از ثبت نام کامل دانشجوهای پذیرش شده در انتخاب رشته اصلی انجام میگیرد. اما باید بدانید که نزدیک به ۸۵% از رشته های دانشگاه پیام نور بدون کنکور ارائه میشوند و تکمیل ظرفیت این رشته ها غالبا در مربوط به ورودی بهمن ماه میشود و نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور برای ورودی های بهمن ماه به طور معمول در نیمه دوم دی ماه منتشر میشود که اکثرا توسط خود دانشگاه پیام نور اعلام میشوند.
بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی
نتایج نهایی دانشگاه پیام نور
نتایج نهایی دانشگاه پیام نور یا همان نتیجه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور در وضعیت های مختلف فرق میکند. اگر شما داوطلب رشته های دارای کنکور این مرکز آموزشی هستید و به دنبال پذیرش در مرحله اصلی انتخاب رشته میباشید باید بدانید که نتایج این مرحله از انتخاب رشته همزمان با نتایج دانشگاه سراسری و توسط سایت سازمان سنجش اعلام میشوند. شما میتوانید در منو سایت، با رفتن به قسمت اعلام نتایج دانشگاه پیام نور و وارد کردن مشخصات پرونده خود، نتایج را مشاهده کنید. برای داوطلبان مرحله تکمیل ظرفیت نیز که معمولا ورودی های بهمن دانشگاه پیام نور هستند نتایج از نیمه دوم دی ماه به بعد اعلام خواهند شد. اعلام نتایج توسط سایت دانشگاه پیام نور است و حتی ممکن است به صورت تماس تلفنی از طرف دانشگاه صورت بگیرد.
بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه
نتایج انتخاب رشته دانشگاه پیام نور
نتایج انتخاب رشته دانشگاه پیام نور مشخص خواهد کرد که آیا در رشته و واحد آموزشی مد نظر خود پذیرش شده اید یا خیر. اگر شما به عنوان داوطلب تحصیل در دانشگاه پیام نور موفق نشده اید که در مرحله اصلی انتخاب رشته پذیرش شوید جای نگرانی وجود ندارد چراکه بیش از ۸۰% از رشته های این دانشگاه بدون کنکور نیز دانشجو میپذیرند و شما به راحتی میتوانید تنها بر اساس سوابق تحصیلی در این رشته ها ثبت نام کنید. نتایج انتخاب رشته دانشگاه پیام نور برای این دسته از رشته ها نیز در نیمه اول معمولا همزمان با نتایج دانشگاه سراسری و در نیمه بهمن ماه از نیمه دوم دی به بعد و توسط سایت دانشگاه پیان نور اعلام میشود.
سوالات متداول
۱٫ آیا تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور فقط برای رشته های بدون کنکور است؟
باید گفت که خیر، تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور هم برای رشته های بدون کنکور و هم برای رشته های دارای کنکور است اما شکل پذیرش هر کدام متفاوت است. شرایط پذیرش، نحوه اعلام نتایج، زمان اعلام نتایج و نحوه ثبت نام در هردو مورد دارای تفاوت هایی میباشد.
۲٫ نتایج انتخاب رشته دانشگاه پیام نور را چگونه میتوانیم پیگیری کنیم؟
نتایج انتخاب رشته دانشگاه پیام نور یا توسط سایت سازمان سنجش منتشر میشود یا توسط سایت دانشگاه پیام نور، در هر دو حالت با مراجعه به سایت و رفتن به قسمت اعلام نتایج میتوانید با وارد کردن مشخصات، نتیجه خود را مشاهده کنید. البته ممکن است نتایج تکمیل ظرفیت بهمن ماه به صورت تماس تلفنی از طرف دانشگاه به دانشجوی پذیرش شده اعلام شود.
۳٫ شرایط ثبت نام و پذیرش در تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور چه چیزی میباشد؟
برای رشته های دارای کنکور، تکمیل ظرفیت برای افرادی مجاز است که در کنکور سراسری شرکت کرده باشند و مجاز به انتخاب رشته شده باشند. اما برای رشته های بدون کنکور ثبت نام تنها بر اساس سوابق تحصیلی میباشد و افراد داری مدرک دیپلم، بر اساس معدل دیپلم ارزیابی و پذیرش میشوند.
 اعلام نتایج دانشگاه پیام نور
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه اعلام نتایج دانشگاه پیام نور
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۳:۲۹ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است؟

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۴٫۰
۰۱
پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی یکی از موضوعاتی است که میتواند به متقاضیان ورود به دانشگاه کمک کند تا راحت تر در رشته های دانشگاهی مشغول به تحصیل شوند. سال های گذشته شاهد تغییرات وسیعی در سیستم آموزشی کشور بوده ایم که امکان تحصیل در رشته های بدون کنکور یکی از مهم ترین این تغییرات بوده است. دانشگاه پیام نور یکی از اصلی ترین دانشگاه هایی است که رشته های بدون کنکور را ارائه داده است. باید به این نکته اشاره کنیم که این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر مزیت هایی دارد که همین امر موجب شده است علاقه مندان و طرفداران خود را داشته باشد. برخی از مزیت های دانشگاه پیام نور به شرح زیر میباشد:
میزان شهریه کمتر نسبت به سایر دانشگاه ها
اختیاری بودن حضور در کلاس های درس برای دانشجویان
معتبر بودن مدرک این دانشگاه و…
پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی
با توجه به مطالب گفته شده میتوان استنباط کرد که تحصیل در دانشگاه پیام نور برای بسیاری از افراد از جمله افراد شاغل بسیار مطلوب میباشد. همچنین نکته ی دیگر این است که تحصیل در هر دانشگاه و موسسه آموزش عالی نیازمند داشتن شرایط و رعایت قوانین خاصی میباشد. این موضوع درباره ی پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیز صدق میکند. لذا داوطلبان باید از این قوانین و مقررات اطلاع کامل داشته باشند تا بتوانند راحت تر برای پذیرش و ثبت نام اقدام کنند. یکی از راه هایی که میتواند به متقاضیان کمک کند استفاده از مشاوره تحصیلی میباشد. داوطلبان میتوانند با مراجعه به مرکز مشاوره تحصیلی آویژه به پاسخ درست تمام سوالات خود در حیطه ی پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور، دست یابند. در ادامه ی این مقاله نیز سعی شده است اطلاعات مفیدی درباره پذیرش بدون کنکور ارائه شود.
بیشتر بخوانید: آشنایی با رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور
شرایط پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی
شرایط پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی یکی از موضوعات مهمی است که داوطلبان با سوالات مهمی درباره این موضوع مواجه هستند. همانطور که میدانید لازمه ی ورود به هر دانشگاه داشتن یکسری شرایط عمومی و یکسری شرایط اختصاصی مربوط به آن دانشگاه میباشد. شرایط عمومی لازم برای تحصیل در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور شامل عدم فساد اخلاقی، عدم اعتیاد به مواد مخدر، اعتقاد داشتن به دین اسلام و یا یکی از ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی، نداشتن هیچگونه دشمنی با نظام جمهوری اسلامی ایران و… میباشد. متقاضیان تحصیل در دانشگاه ها باید واجد تمام این شرایط باشند. علاوه بر این موارد از دیگر شرایط پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی میتوان به داشتن مدرک تحصیلی مورد تایید دانشگاه و سازمان سنجش اشاره کرد. این مدرک میتواند مدرک دیپلم نظام قدیم، دیپلم نظام جدید، مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی باشد.
درباره ی افرادی که در رشته های فنی و حرفه ای تحصیل کرده اند داشتن یکی از مدارک فوق برای تحصیل در رشته های بدون کنکور پیام نور الزامی میباشد. یکی دیگر از سوالاتی که برای داوطلبان مطرح است این است که آیا میتوانند در رشته های نامرتبط با مدرک تحصیلی دیپلمشان تحصیل کنند یا خیر؟ در پاسخ باید گفت بله، امکان تحصیل در رشته های نامرتبط با مدرک دیپلم برای داوطلبان فراهم شده است. یکی از شرایط مهمی که باید به آن اشاره کنیم مربوط به وضعیت نظام وظیفه داوطلبان مرد میباشد. برای تحصیل در دانشگاه پیام نور و تمام دانشگاه های کشور ارائه ی مدرک پایان خدمت و یا گواهی معافیت موقت و یا کارت معافیت دائم الزامی میباشد.
بیشتر بخوانید: با رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید
ثبت نام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی
ثبت نام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی و چگونگی انجام مراحل ثبت نام از مهم ترین مراحلی است که داوطلبان با آن مواجه هستند. همانند سایر رشته های دانشگاهی برای قبولی در رشته های بدون کنکور باید ثبت نام های اولیه صورت گیرد. اولین قدم برای ثبت نام، همزمان با ثبت نام اولیه کنکور سراسری در سایت سازمان سنجش میباشد که طی آن داوطلب بایستی تمایل خود را برای تحصیل در دانشگاه پیام نور اعلام کند و نسبت به خرید کارت اعتباری اقدام کند. بعد از اعلام نتایج کنکور دفترچه مربوط به رشته های بدون کنکور انتشار میابد که داوطلبان با مطالعه دقیق آن میتوانند رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند. مرحله ی دیگر برای ثبت نام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی مراجعه به سایت سازمان سنجش و تکمیل فرم های مربوطه میباشد.
این فرم ها شامل اطلاعات تحصیلی داوطلب، اطلاعات شناسایی و نظام وظیفه و… میباشد. بعد از تکمیل این موارد امکان انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای داوطلبان فراهم میاید. متقاضیان میتوانند تا صد رشته را انتخاب کنند. در پایان مراحل کد رهگیری در اختیار داوطلبان قرار میگیرد که باید این کد را برای مراحل بعدی نگه دارند.
بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی
رشته های پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی
رشته های پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی و اطلاع یافتن از لیست این رشته برای افرادی که میخواهند در رشته های بدون کنکور ادامه تحصیل دهند، امر بسیار مهمی میباشد. به طور کلی رشته های بدون کنکور دوره ی کارشناسی پیام نور برای پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی، هنر و زبان های خارجه مطرح شده است. رشته هایی که در گروه علوم تجربی ارائه شده اند شامل رشته های شیمی محض و کاربردی، زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، آمار و کاربردها، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار و… میباشند. رشته هایی همچون مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی راه آهن، مهندسی پزشکی، مهندسی برق، مهندسی معماری، مهندسی نفت، مهندسی مواد و بسیاری رشته های پرطرفدار دیگر از جمله رشته های مربوط به گروه آزمایشی علوم ریاضی میباشند.
اگر بخواهیم برخی رشته های پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی مربوط به گروه آزمایشی علوم انسانی را نام ببریم باید به مواردی همچون جغرافیا، جامعه شناسی، تاریخ، روابط عمومی، حسابداری، ادیان و عرفان، زبان و ادبیات فارسی، حقوق، زبان و ادبیات عربی، مشاوره و… اشاره کنیم. رشته هایی که برای گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی ارائه شده است به ترتیب شامل: عکاسی، هنر اسلامی، ارتباط تصویری، صنایع دستی، طراحی پارچه و رشته های زبان و ادبیات انگلیسی، مترجمی زبان انگلیسی و… میباشد.
بیشتر بخوانید: نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است
اعلام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی
اعلام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی موضوع دیگری است که سعی میکنیم به طرح و بررسی آن بپردازیم. پس از اتمام مراحل مربوط به ثبت نام در رشته های بدون کنکور پیام نور نوبت به بررسی اطلاعات داوطلبان میرسد. این بررسی از سوی سازمان سنجش و همچنین دانشگاه ها صورت میگیرد. همانطور که میدانید در دوره های بدون کنکور پذیرش دانشجویان تنها بر اساس سوابق تحصیلی میباشد. لذا افرادی که سوابق تحصیلی بهتری داشته باشند شانس بیشتری برای قبولی دارند. بعد از اتمام بررسی ها، اعلام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی از سوی سازمان سنجش انجام میشود. داوطلبان میتوانند با در دست داشتن مدارک و اطلاعات ثبت نامی خود از جمله کد رهگیری، از پذیرش و یا عدم پذیرش خود در دانشگاه پیام نور اطلاع یابند.
بیشتر بخوانید: ثبت نام و قبولی در تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور
مشاوره پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی
مشاوره پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی راهی است که میتواند مسیر قبولی در رشته های بدون کنکور کارشناسی پیام نور را برای داوطلبان هموار تر کند. اگر شما نیز داوطلب رشته های بدون کنکور باشید حتما با سوالات بسیاری مواجه شده اید. چه کسانی میتوانند در رشته های بدون کنکور پیام نور ادامه تحصیل دهند؟ آیا مدرک تحصیلی رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور معتبر است؟ چگونه میتوان بدون کنکور در دانشگاه پیام نور تحصیل کرد؟ مراحل ثبت نام در این رشته ها چیست؟ این موارد تعداد کمی از سوالاتی است که ذهن داوطلبان را به خود مشغول کرده است. به همین خاطر استفاده از مشاوره پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی به داوطلبان توصیه میشود. چرا که این مشاوره پاسخ تمام این سوالات را در بر میگیرد و میتواند ابهامات داوطلبان را برطرف کند.
سوالات متداول
۱٫ شرایط لازم برای تحصیل در رشته های بدون کنکور پیام نور کدامند؟
داشتن مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید و یا قدیم، مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی از شرایط لازم برای پذیرش در رشته های بدون کنکور این دانشگاه است.
۲٫ لیست رشته های کارشناسی بدون کنکور پیام نور انسانی کدامند؟
رشته های بدون کنکور پیام نور مربوط به گروه آزمایشی علوم انسانی را نام ببریم باید به مواردی همچون جغرافیا، جامعه شناسی، تاریخ، روابط عمومی، حسابداری، ادیان و عرفان، زبان و ادبیات فارسی، حقوق و… اشاره کنیم.
۳٫ آیا برای داوطلبان امکان تحصیل در رشته های بدون کنکور نا مرتبط با مدرک دیپلم وجود دارد؟
در پاسخ باید گفت بله، امکان تحصیل در رشته های نامرتبط با مدرک دیپلم برای داوطلبان فراهم شده است.
 چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است؟
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است؟
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۲:۴۴ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

آشنایی با رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۲
رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور از جمله رشته هایی است که طرفداران خاص خود را دارد. از آن جایی که پذیرش در دانشگاه پیام نور نسبت به قبولی در دانشگاه های دولتی راحت تر است یکی از هدف های بسیاری از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد میباشد. چرا که این دانشگاه مزیت های بسیاری دارد که باعث شده از محبوبیت بالایی در بین داوطلبان برخوردار شود. برخی از این مزایا به شرح زیر میباشد:
معتبر بودن مدرک تحصیلی این دانشگاه
هزینه تحصیل و شهریه کمتر نسبت به سایر دانشگاه ها
امکان تحصیل غیر حضوری و…
علاوه بر نکات ارائه شده در بالا امکان تحصیل در رشته های فنی و مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور بدون شرکت در کنکور کارشناسی ارشد فراهم شده است. به این ترتیب این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد نیز مانند مقطع کارشناسی دو دسته رشته ی با آزمون و بدون آزمون ارائه میدهد. ممکن است که داوطلبان سوالات متعددی درباره ی لیست این رشته، چگونگی ثبت نام در دانشگاه های پیام نور و… مواجه باشند. همچنین این دانشگاه به مانند سایر دانشگاه ها شرایط و ضوابطی را برای پذیرش دانشجو دارد که داوطلبان باید از این موارد اطلاع یابند.
رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور
یکی از راه هایی که داوطلبان میتوانند به پاسخ سوالات و ابهامات خود در این باره دست یابند، استفاده از مشاوره تحصیلی است. خوشبختانه در حال حاضر دستیابی به مشاوره های تحصیلی کار راحتی است به شکلی که حتی امکان مشاوره تلفنی تحصیلی نیز وجود دارد. ما نیز در اینجا سعی داریم به بررسی موضوعات مهم و کاربردی مربوط به رشته ها ی مهندسی و دانشگاه های پیام نور ارائه دهنده ی این رشته ها بپردازیم.
بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی
دانشگاه های رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور
دانشگاه های رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور به دو طریق از بین متقاضیان این رشته ها ثبت نام به عمل میاورد. این دو روش شامل پذیرش رشته های فنی و مهندسی به شکل فراگیر یا بدون آزمون و یا پذیرش در رشته های با آزمون میباشند. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه هایی است که در سراسر کشور و در استان ها و شهرستان های مختلف واحد هایی را دایر کرده است. به همین دلیل امکان تحصیل در نزدیکی محل زندگی برای اکثر داوطلبان فراهم شده است. اما نکته ی قابل توجه در این مورد این است که همه ی دانشگاه ها رشته های فنی مهندسی را در مقطع کارشناسی ارشد ارائه نمیدهند و این موضوع کمی کار را برای داوطلبان سخت تر کرده است.
مثلا ممکن است واحد دانشگاهی محل زندگی شما رشته ی مورد علاقه شما را نداشته باشد و مجبور به تحصیل در دانشگاه ها ی دورتر شوید. اما مزیت دانشگاه های پیام نور که عدم اجبار به حضور دانشجویان در کلاس است، میتواند در اینجا بسیار کمک کننده باشد. برخی از دانشگاه های رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور به شرح زیر است: دانشگاه پیام نور واحد تهران، دانشگاه پیام نور مرکز شیراز، دانشگاه مرکز اصفهان، دانشگاه مرکز هرمزگان، دانشگاه مرکز مشهد، دانشگاه مرکز کرج، دانشگاه واحد ری و بسیاری موارد دیگر که بر اساس نیاز سالانه شهر و استان محل خود از بین داوطلبان و علاقه مندان دانشجو میپذیرند.
بیشتر بخوانید: ثبت نام و قبولی در تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور
شهرهای رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور
شهرهای رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور از مهم ترین موضوعات پیش روی داوطلبان این رشته ها میباشد. همانطور که میدانید تحصیل در دانشگاه های پیام نور رایگان نیست و دانشجویان باید شهریه ی تحصیل در این دانشگاه را بپردازند. نکته ای که درباره ی شهرهای رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور وجود دارد این است که هر دانشگاه تنها تعدادی از رشته ها را ارائه میدهد. حال تصور کنید فردی در یکی از رشته های مهندسی دانشگاه پیام نور دور از محل زندگی خود پذیرفته شده است در این صورت هزینه های تحصیل دانشجویان چند برابر خواهد شد و به همین دلیل داوطلبان باید در زمان ثبت نام و انتخاب شهر نهایت دقت را داشته باشند. برخی از دانشگاه های پیام نور شهرهایی همچون تهران، اصفهان، خوزستان، همدان و… مواردی هستند که رشته های فنی مهندسی را ارائه میدهند.
بیشتر بخوانید: با رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید
ثبت نام رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور
ثبت نام رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور همزمان با آغاز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم آغاز میشود. البته این ثبت نام برای رشته های با آزمون این دوره ها میباشد. برای این منظور داوطلبان باید دفترچه ثبت نام را مطالعه کنند و مدارک مورد نیاز را آماده کنند. پس از این مرحله داوطلب باید برای ثبت نام اینترنتی به سایت سازمان سنجش مراجعه کند. در این سایت با ثبت مدارک و اطلاعات شناسایی و تحصیلی یک کد رهگیری در اختیار داوطلب قرار میگیرد که در مراحل بعدی مورد نیاز است. بعد از برگزاری کنکور و با اعلام نتایج نهایی افراد پذیرفته شده میتوانند برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه کنند.
علاوه بر این دانشگاه پیام نور در مقطع ارشد رشته هایی را تحت عنوان رشته های بدون کنکور و یا فراگیر معرفی میکند که این رشته ها کار را برای داوطلبان این دانشگاه راحت تر کرده است.
ثبت نام در این رشته ها نیز ضوابط خاص خود را دارد. داوطلبان میتوانند برای ثبت نام در این رشته ها ی فراگیر نیز به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. نکته ای که در این مورد وجود دارد این است که لازمه ی پذیرش در رشته های فنی مهندسی بدون آزمون کارشناسی ارشد پیام نور شرکت در آزمون فراگیر و کسب نمره ی قبولی میباشد. به این ترتیب داوطلبان میتوانند با ثبت نام رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور شانس خود را برای پذیرش در این دانشگاه بسنجند.
بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه
ظرفیت رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور
ظرفیت رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این موراد میتوان به نیاز سالانه شهر ها و استان های کشور به نیروی متخصص در زمینه های فنی و مهندسی اشاره کرد. دانشگاه ها نیز با بررسی این موارد تعداد ظرفیت های خود را برای هر رشته به سازمان سنجش ارائه میدهند. سازمان سنجش نیز این ظرفیت ها را در اختیار داوطلبان قرار میدهد. داوطلبان رشته های فنی پیام نور باید در زمان انتخاب رشته ی خود ظرفیت رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور را در نظر بگیرند. چرا که درصد بالایی از احتمال قبولی داوطلبان به این ظرفیت ها بستگی دارد. لازم به ذکر است که ظرفیت هر رشته نیز با رشته های دیگر متفاوت است. بنابراین در نظر گرفتن همه ی این موراد در زمان انتخاب رشته الزامی است.
بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه
لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور
لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور و چگونگی اطلاع از این لیست یکی از سوالات پر تکراری است که داوطلبان این رشته ها با آن مواجه هستند که ما در اینجا به شرح و بررسی این مورد میپردازیم. سازمان سنجش هر ساله لیستی از رشته های بدون کنکور و با کنکور ارشد پیام نور منتشر میکند. بعضی از رشته هایی که در لیست رشته های فنی با آزمون کارشناسی ارشد قرار دارند شامل رشته هایی همچون:
مهندسی برق
مهندسی مکانیک
مهندسی معماری
مهندسی صنایع
مهندسی پزشکی
مهندسی مواد و متالوژِی
مهندسی عمران
مهندسی شیمی
مهندسی نفت
مهندسی کامپیوتر و…
علاوه بر این موارد داوطلبان میتوانند با شرکت در آزمون فراگیر شانس خود را برای پذیرش در رشته های بدون کنکور فنی و مهندسی کارشناسی ارشد امتحان کنند. برخی از مواردی که در لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور مربوط به آزمون فراگیر قرار میگیرند شامل مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم ها، مهندسی صنایع گرایش سیستم های کلان، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افراز، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک و… میباشند.
سوالات متداول
۱٫ لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور کدامند؟
این لیست شامل رشته هایی همچون: مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی معماری، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و متالوژِی، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی نفت، مهندسی کامپیوتر و… میباشد.
۲٫ ظرفیت رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور در مقطع ارشد چگونه ایست؟
ظرفیت رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این موراد میتوان به نیاز سالانه شهر ها و استان های کشور به نیروی متخصص در زمینه های فنی و مهندسی اشاره کرد.
۳٫ ثبت نام رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور چگونه است؟
ثبت نام داوطلبان در این رشته ها به دو شکل فراگیر و از طریق کنکور ارشد انجام میشود.
 آشنایی با رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه آشنایی با رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۸:۲۲ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

با رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
رشته های فنی مهندسی پیام نور از پر طرفدارترین رشته های ارائه شده در این دانشگاه هستند. تعداد زیادی از داوطلبان کنکور به دنبال قبولی در رشته های مهندسی هستند. در صورتیکه داوطلبان موفق به پذیرش در کنکور و دانشگاه های دولتی نشوند، دانشگاه پیام نور گزینه ی مناسبی است زیرا پذیرش دانشجو در این دانشگاه راحت تر است. به طور کلی این دانشگاه دو دسته رشته را ارائه میدهد. شامل رشته هایی که پذیرش در آن ها از طریق کنکور سراسری انجام میشود و رشته هایی که قبولی در آن ها نیازی به شرکت در کنکور ندارد و اصطلاحا رشته های بدون آزمون تلقی میشوند. این موضوع درباره ی رشته های فنی و مهندسی نیز صدق میکند. با توجه به اینکه تنوع رشته ها به خصوص رشته های فنی و مهندسی در این دانشگاه زیاد است لذا افراد میتوانند به راحتی در رشته های مورد علاقه خود پذیرش شوند.
رشته های فنی مهندسی پیام نور
سوالی که در اینجا برای اغلب داوطلبان مطرح است مربوط به اعتبار مدرک تحصیلی این دانشگاه است. در پاسخ به چنین سوالاتی باید گفت که این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور میباشد و هیچ نگرانی در این مورد وجود ندارد. یکی از مزیت هایی که دانشگاه پیام نور به نسبت دیگر دانشگاه ها دارد مربوط به میزان شهریه دریافتی این دانشگاه است که نسبت به سایر دانشگاه ها بسیار کمتر و معقول تر است. برخی سوالاتی که برای داوطلبان مطرح میشود اغلب درباره ی لیست مربوط به رشته های فنی مهندسی پیام نور، شهر ها و دانشگاه های ارائه دهنده ی این رشته ها میباشد که داوطلبان میتوانند با بهره گیری از مشاوره تحصیلی به پاسخ مناسب و درست برای این سوالات دست یابند. همچنین ما در ادامه ی این مقاله سعی میکنیم به دقت این موضوعات را مورد بررسی قرار دهیم.
بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی
دانشگاه های رشته های فنی مهندسی پیام نور
دانشگاه های رشته های فنی مهندسی پیام نور برای متقاضیان تحصیل در این دانشگاه موضوع بسیار مهمی است. چرا که محل تحصیل یکی از پارامتر هایی است که داوطلبان همواره در نظر میگیرند. لذا زمانی که داوطلب رشته ی مورد نظر خود را مشخص کند بهتر است به دنبال بهترین و نزدیک ترین دانشگاه پیام نور به محل زندگیش بگردد. در این صورت از هزینه های اضافی مانند هزینه خوابگاه و رفت و آمد و… جلوگیری میشود. با توجه به اینکه واحد های دانشگاهی پیام نور در هر شهر و حتی شهرستانی در حال فعالیت میباشند این موضوع برای داوطلبان راحت تر شده است و داوطلب میتواند از بین تعداد زیادی از دانشگاه های رشته های فنی مهندسی پیام نور بهترین و متناسب ترین گزینه را انتخاب کند.
به طور کلی در هر استانی یک واحد دانشگاهی پیام نور وجود دارد. همچنین در اغلب شهرستان ها نیز دانشگاه پیام نور دایر است. این دانشگاه ها متناسب با رشته هایی که ارائه میدهند دانشجو میپذیرند. اگر بخواهیم برخی از این دانشگاه ها را که رشته های فنی و مهندسی را ارائه میدهند، نام ببریم باید به مواردی همچون دانشگاه پیام نور واحد یزد، دانشگاه پیام نور واحد همدان، دانشگاه پیام نور اردبیل واحد پارس آباد، دانشگاه پیام نور اصفهان واحد اصفهان، پیام نور اصفهان واحد زرین شهر، پیام نور اصفهان واحد سمیرم، دانشگاه پیام نور استان خوزستان مرکز اهواز و بسیاری موارد دیگر اشاره کنیم.
بیشتر بخوانید: مشاوره انتخاب رشته دانشگاه پیام نور
شهرهای رشته های فنی مهندسی پیام نور
شهرهای رشته های فنی مهندسی پیام نور موضوعی است که مورد توجه داوطلبان میباشد. چرا که اغلب داوطلبان سعی میکنند شهر محل زندگی خود را برای تحصیل انتخاب کنند. نکته ی قابل توجه درباره ی شهرهای رشته های فنی مهندسی پیام نور این است که این دانشگاه در اکثر شهر ها و شهرستان های کشور واحد هایی را دایر کرده است که هر ساله تعداد زیادی از داوطلبان در این مراکز تحصیل میکنند. برخی از شهرهایی که رشته های فنی مهندسی را ارائه میدهند شامل دانشگاه پیام نور استان بوشهر واحد های بندر گناوه، جم، بند دیلم و… دانشگاه پیام نور تهران واحد ورامین، دماوند، پرند و بسیاری شهر های دیگر میباشند.
بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه
ثبت نام رشته های فنی مهندسی پیام نور
ثبت نام رشته های فنی مهندسی پیام نور مرحله ی مهمی است که داوطلبان این رشته ها با آن مواجه هستند. به طور کلی ثبت نام در رشته های پیام نور از چند مرحله ی مختلف تشکیل شده است که به شرح و بررسی این مراحل میپردازیم. در مرحله ی اول که همزمان با آغاز ثبت نام کنکور در سایت سازمان سنجش میباشد داوطلبان باید درخواست خود را برای تحصیل در دانشگاه های پیام نور به ثبت برسانند. این مرحله با خرید کارت اعتباری انجام میشود. بعد از پایان این مرحله و برگزاری و اعلام نتایج کنکور، نتایج مربوط به افراد مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های پیام نور نیز اعلام میگردد. البته جای هیچ نگرانی نیست چرا که افرادی که مجاز به انتخاب رشته نشوند میتوانند از بین رشته های بدون کنکور این دانشگاه انتخاب رشته کنند. برای این کار نیز مراجعه به سایت سازمان سنجش الزامی است.
داوطلبان رشته های فنی مهندسی
داوطلبان رشته های فنی مهندسی باید با مراجعه به سایت سازمان سنجش اطلاعاتی مثل شماره شناسنامه، آدرس، معدل دوره متوسطه و یا دوره ی کاردانی و… را ارائه دهند. علاوه بر این داوطلب باید کد مربوط به رشته و دانشگاه پیام نور مورد نظر خود را که از دفترچه انتخاب رشته استخراج کرده است در سایت سازمان سنجش به ثبت برسانند. سازمان سنجش و آموزش کشور و دانشگاه های مربوطه با بررسی مدارک و سوابق تحصیلی افراد نتیجه گیری نهایی را برای پذیرش و یا عدم پذیرش داوطلب انجام میدهند. مرحله ی دیگر مربوط به ثبت نام رشته های فنی مهندسی پیام نور زمانی آغاز میشود که نتایج نهایی اعلام شده باشد. در این مرحله داوطلبان باید مدارک درخواستی دانشگاه را که عمدتا شامل مدرک تحصیلی دوره متوسطه، مدرک معافیت و یا پایان خدمت سربازی و… میباشد به دانشگاه ارائه دهند و ثبت نام نهایی خود را انجام دهند.
بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه
ظرفیت رشته های فنی مهندسی پیام نور
ظرفیت رشته های فنی مهندسی پیام نور از موضوعاتی است که داوطلبان باید در نظر داشته باشند. چرا که یکی از مهم ترین پارامتر هایی که بر روی قبولی داوطلبان در رشته های فنی و مهندسی پیام نور اثر میگذارد همین ظرفیت ها میباشد. هر دانشگاهی با توجه به نیاز سالانه خود و همچنین امکانات و تجهیزات خود از بین داوطلبان، دانشجو میپذیرد. درباره ی ظرفیت رشته های فنی مهندسی پیام نور نیز محدودیت هایی وجود دارد. دانشگاه ها با توجه به امکاناتی که در اختیار دارند این ظرفیت ها را مشخص میکنند. لذا وقتی فردی اقدام به انتخاب رشته و دانشگاه میکند باید ظرفیت هر رشته را نیز در نظر بگیرد. به طور کلی احتمال قبولی داوطلبان در رشته های با ظرفیت های بالاتر، بیشتر است. پس میتوان چنین نتیجه گرفت که ظرفیت پذیرش برای هر رشته و واحد دانشگاهی با رشته های دیگر فنی و مهندسی فرق میکند.
بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه
لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور
لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور توسط هر دانشگاه به سازمان سنجش اعلام میگردد و این دانشگاه نیز این لیست را در قالب دفترچه انتخاب رشته در اختیار داوطلبان قرار میدهد. این لیست برای رشته های بدون کنکور و با کنکور کمی متفاوت است. داوطلبان میتوانند با توجه به علایق و نکات مورد نظر خود از بین این لیست انتخاب رشته کنند. به دلیل اهمیت این موضوع در ادامه به بررسی رشته هایی که در این لیست قرار دارند، میپردازیم. از مهم ترین رشته هایی که در لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور مربوط به رشته های بدون آزمون به چشم میخورد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
علوم کامپیوتر
مهندسی برق
مهندسی صنایع
مهندسی کامپیوتر
مهندسی معماری
مهندسی عمران
فیزیک
علوم و مهندسی آب
ریاضیات و کاربردها
مهندسی مکانیک
آمار
مهندسی شیمی
مهندسی شهرسازی
مهندسی مواد و متالوژِی
مهندسی مدیریت پروژه و…
لازم به تذکر است که این رشته ها در همه ی دانشگاه های پیام نور ارائه نمیشوند و هر دانشگاه تنها برخی از این رشته ها را در لیست رشته های خود دارد. داوطلبان باید به فراخور وضعیت خود و رشته ی مورد علاقه ی خود بهترین دانشگاه را انتخاب کنند. علاوه بر این موارد رشته هایی که در لیست رشته های با آزمون قرار دارند شامل، مهندسی پزشکی، مهندسی اپتیک و لیزر، مهندسی نقشه کشی، مهندسی نفت، مهندسی پلیمر و… میباشد.
داوطلبان میتوانند با بهره گیری از خدمات مراکز مشاوره تحصیلی ابهامات خود درباره ی لیست رشته ها را رفع کنند. مرکز مشاوره تحصیلی آویژه نیز میتواند شما را در این راهی همراهی کند و خدمات متنوعی در حیطه ی رشته های فنی و مهندسی پیام نور به شما عزیزان ارائه دهد.
سوالات متداول
۱٫ پذیرش در رشته های فنی مهندسی پیام نور چگونه است؟
پذیرش در این رشته ها به دو شکل است. شامل رشته هایی که پذیرش در آن ها از طریق کنکور انجام میشود و رشته هایی که قبولی در آن ها نیازی به شرکت در کنکور ندارد و اصطلاحا رشته های بدون آزمون تلقی میشوند.
۲٫ لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور کدام است؟
علوم کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مهندسی معماری، مهندسی عمران، فیزیک، علوم و مهندسی آب، ریاضیات و کاربردها، مهندسی مکانیک، آمار، مهندسی شیمی از جمله این رشته ها هستند.
۳٫ دانشگاه های رشته های فنی مهندسی پیام نور کدامند؟
به طور کلی در هر استانی یک واحد دانشگاهی پیام نور وجود دارد. همچنین در اغلب شهرستان ها نیز دانشگاه پیام نور دایر است. این دانشگاه ها متناسب با رشته هایی که ارائه میدهند دانشجو میپذیرند.
 با رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه با رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۲۸:۵۶ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)

مشاوره انتخاب رشته ارشد

به نقل از مرکز مشاوره آویژه:|
۵٫۰
۰۱
مشاوره انتخاب رشته ارشد نکته بسیار مهمی است که تمامی داوطلبان این مقطع تحصیلی باید به آن توجه کنند، از آنجایی که مقطع کارشناسی ارشد به اندازه کنکور کارشناسی یک پارچه و همگانی نیست، لذا از قواعد و قوانین بیشتری برخوردار است، با توجه به اینکه مقطع کارشناسی ارشد مسیر تخصصی تری در سیکل تحصیلی افراد می باشد، به همین خاطر در انتخاب این مورد وجود یک مشاوره انتخاب رشته ارشد بسیار اهمیت دارد، مشاوره تحصیلی که از تمامی شرایط و نکات مهم کنکور و انتخاب رشته مطلع باشد. انتخاب رشته و کنکور ارشد مانند کنکور رشته های کارشناسی یک پارچه نیست و تفکیک ها و محدودیت های خاصی دارد، عموما مشاوران برای آشنایی با آزمون، سطح سوالات، و خود آزمایی به دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی توصیه میکنند در کنکور ارشد به صورت آزمایشی شرکت نمایند. مرکز مشاوره تحصیلی آویژه می تواند راهنمای خوبی برای دانشجویان باشد.
مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد
مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد می تواند بهترین گزینه مشاوره انتخاب رشته ارشد باشد، به دلیل اینکه معمولا بیشتر افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند شاغل هستند. وضعیت تاهل و مشغله های دیگری که باعث میشود فرصت رفتن به مشاوره حضوری را نداشته باشند، از طرفی مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد محدودیت مکانی ندارد و بازه زمانی بیشتری نیز در حال خدمت رسانی به داوطلبان می باشد. افرادی که نقاط محروم کشور به مشاوره تحصیلی دسترسی ندارند، هزینه های بالای مشاوره، کمبود زمان و دغدغه های دیگری مشاوره تلفنی انتخاب رشته را به گزینه مناسبی جهت هدایت تحصیلی داوطلبان تبدیل کرده است. لذا داوطلبان می توانند با هزینه پایین تر و در آرامش خاطر بیشتری به مشاوره، تجزیه و تحلیل رشته های مختلف و مورد علاقه خود بپردازند، مشاوران نیز استرس کمتری داشته و با تمرکز بیشتری به راهنمایی داوطلبان می پردازند.
بیشتر بخوانید: ثبت نام و قبولی در تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور
شرایط انتخاب رشته ارشد
شرایط انتخاب رشته ارشد شامل قواعد و قوانین خاصی است که جهت پذیرش دانشجویان لازم است. پس از اعلام نتایج اولیه دفترچه راهنمای ثبت نام و دفترچه راهنمای انتخاب رشته در سایت سازمان سنجش قرار میگیرد. از شرایط انتخاب رشته ارشد این است که داوطلب مجاز به انتخاب رشته باشد و با توجه به رتبه خود بتواند رشته های مورد نظر را انتخاب کند. پس از قرار دادن دفترچه راهنما در سایت داوطلبان باید آن را دانلود کرده و پس از مطالعه دقیق آن کد رشته های خود را اولویت بندی کنند، قابل توجه داوطلبان که هر دانشجو تنها مجاز به انتخاب صد کد رشته می باشد.
لذا باید در چیدمان و اولویت بندی خود نهایت دقت را به خرج دهید. نکته دیگر اینکه داوطلبانی که جهت رشته های پیام نور یا غیر انتفاعی اقدام نکرده اند در صورتی که رتبه آن ها مجاز باشد می توانند از طریق سایت سنجش و پرداخت هزینه مورد نظر به انتخاب رشته این دانشگاه ها بپردازند.
بیشتر بخوانید: تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری
نکات مهم انتخاب رشته ارشد
نکات مهم انتخاب رشته ارشد شامل مواردی از قبیل توجه به مجاز بودن رتبه جهت انتخاب رشته، اقدام از طریق سایت انتخاب رشته ارشد، دانلود دفترچه انتخاب رشته از جمله نکات مهم انتخاب رشته ارشد می باشند، عوامل دیگری مانند انتخاب رشته هایی که با سابقه تحصیلی، آینده شغلی، استعداد و علاقه شما سازگار باشد. محل تحصیل و فارغ التحصیل شدن در یک رشته خوب در مقطع کارشناسی ارشد بسیار مهم است، از آنجایی که داوطلبان در مقطع ارشد با انگیزه و هدف خاصی تلاش میکنند، اکثرا به دنبال تخصص و هدف تحصیلی خاصی هستند. لذا تحصیل و اخذ مدرک از یک مرکز دانشگاهی معتبر می تواند در رزومه تحصیلی و آینده شغلی و حرفه ای دانشجو تاثیر چشم گیری داشته باشد. اینها از نکات مهم انتخاب رشته ارشد می باشند.
بیشتر بخوانید: اعلام نتایج دانشگاه سراسری
مهلت انتخاب رشته ارشد
مهلت انتخاب رشته ارشد به طور دقیق از طرف سازمان سنجش اعلام میشود، داوطلبان نیز باید طی زمان مقرر از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به انتخاب رشته نمایند، طبق روال هر ساله مهلت انتخاب رشته ارشد معمولا پنج روز می باشد. دانشجویان باید طی این مدت دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دانلود کنند و طبق مندرجات ذکر شده در این دفترچه و با راهنمایی های یک مشاور ماهر و نیز آگاهی و خودشناسی کامل به تعیین رشته بپردازند. چهار نکته مهم در انتخاب رشته عبارتند از : علاقه، دانشگاه، مسیر و هزینه های تحصیلی که باید به آن ها در کنار موارد دیگر توجه کرد.
مهلت انتخاب رشته ارشد هر ساله توسط سازمان سنجش ۲ الی۳ روز تمدید می شود، این فرصت ویژه مناسب افرادی است که در مدت مقرر توانسته اند جهت انتخاب رشته خود اقدام نمایند. یا افرادی که در اولویت، حذف و یا اضافه رشته های انتخاب خود میخواهند تغییراتی انجام دهند.
بیشتر بخوانید: شرایط و ضوابط رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد
زمان انتخاب رشته ارشد
زمان انتخاب رشته ارشد بعد از اعلام نتایج اولیه و توسط سازمان سنجش اعلام میشود. داوطلبان کنکور ارشد در آذر ماه ثبت نام میکنند و در اردیبهشت ماه آزمون برگزار می شود. پس از اعلام نتایج کنکور در اواسط تیر ماه زمان انتخاب رشته برای دانشجویان آغاز می شود. داوطلبان باید طی زمان مقرر با دید باز و شناخت کامل از رشته های دلخواه خود مراحل انتخاب رشته خود را تکمیل کنند.
معمولاً زمان انتخاب رشته ارشد پنج روز می باشد، اما همان طور که گفته شد، هر ساله سازمان سنجش بین ۲ الی ۳ روز مهلت را تمدید میکند. این فرصت برای داوطلبانی که در زمان مقرر موفق به انتخاب رشته نشده اند بسیار مناسب است. اما لازم است بدانید که دیگر این مهلت تمدید نخواهد شد. پس باید فرایند انتخاب رشته خود را تکمیل نموده و آن را ثبت نمایند. شما می توانید برای به دست آوردن اطلاعات کافی در مورد زمان ثبت نام، زمان آزمون ارشد، زمان انتخاب رشته، مهلت انتخاب رشته، اعلام نتایج، نحوه انتخاب رشته، آشنایی با رشته های مختلف، سطح آزمون ها، منابع مهم کنکوری و هر مبحثی که با کنکور و انتخاب رشته مرتبط است، با مشاوره انتخاب رشته مشورت کرده و به پاسخ های جامع و دقیق در زمینه تمامی سوالات خود برسید.
بیشتر بخوانید: مشاوره کنکور کارشناسی ارشد
انتخاب رشته کارشناسی ارشد
انتخاب رشته کارشناسی ارشد با توجه به سایت سازمان سنجش از ۱۹ تیر ماه تا ۲۳ تیر ماه می باشد. در این زمان داوطلبان باید جهت تکمیل مراحل انتخاب رشته خود اقدام نمایند، داوطلبان انتخاب رشته کارشناسی ارشد مجاز به ثبت صد کد رشته می باشند، و گزینش نهایی انتخاب رشته هشتاد درصد بر حسب نمره کسب شده در آزمون و بیست درصد بر حسب سوابق تحصیلی دوره کارشناسی می باشد. انتخاب رشته ارشد در رزومه تحصیلی و آینده شغلی دانشجویان تاثیر فراوانی دارد، لذا در این مرحله باید به نکات خاصی توجه داشت. مثلا شناخت گرایش های مختلف رشته ها و تفاوت آن ها، ظرفیت هر رشته و دانشگاه ارائه دهنده آن، استفاده از سهمیه هایی که به فرد تعلق میگیرد و بسیاری از موارد مهم دیگر که باید دقت کرد.
سوالات متداول
۱٫ فواید مشاوره انتخاب رشته چیست؟
فواید مشاوره انتخاب رشته آگاه سازی و برنامه ریزی برای داوطلبانی است که شناخت و مهارت کافی در مورد رشته های مختلف، شرایط قبولی، انتخاب رشته و اولویت بندی و.. ندارند.
۲٫ نکات مهم انتخاب رشته چیست؟
نکات مهم انتخاب رشته شامل، شناخت گرایش ها، ظرفیت دانشگاه ها، اولویت بندی، خودشناسی و کشف علایق و استعداد افراد و چیدمان تکنیکی و اصولی انتخاب رشته است.
۳٫ خدمات مرکز مشاوره تحصیلی آویژه چیست؟
مرکز مشاوره تحصیلی آویژه شامل کادری مجرب از افراد متخصص و ماهر در زمینه کنکور و انتخاب رشته می باشد، این مرکز شما را در تمامی مسائل مرتب به مراحل کنکور راهنمایی خواهد کرد..
 مشاوره انتخاب رشته ارشد
شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.
برای مشاوره در زمینه مشاوره انتخاب رشته ارشد
از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت
در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید
همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 
حتی ایام تعطیلمنبع: سایت مشاوره تلفنی روانشناسی و تحصیلی آویژهمشاوره تحصیلی و نظام وظیفه تلفنی

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۴:۳۱ توسط:آویژه موضوع: نظرات (0)